سه راه شهادت
شهادت نردبام آسمان بود!

کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده نخوانید ، بلکه آنان زنده اند ولی شما درک نمی کنید .

(سوره بقره-154)

فراز هایی از نوشته ها و نصیحت های ارزنده برادر شهیدمان سید جعفرچاووشی که قبل از شهادتش در نامه ای به دوستان خود نوشته بود.

     ......در حدود ده روز می باشد که از شما برادران دور می باشم یعنی از نزدیک با شما نیستم ولی قلبم با شماست ، قلبی که می خواهد مخلصانه در راه الله گام بر دارد . به امید آنکه در امتحانات الهی موفق باشیم . زیرا صحنه هایی که در راه مشاهده می کردم تحملش برایم مشکل بود ، وقتی سوار قطار بودیم و بعضی جاها توقف می کردیم ، می دیدیم که بچه ها با لباس کهنه و پاره کنار قطار می آمدند و دستشان را به طرف ما دراز می کردند و می گفتند  عمو عمو به ما چیزی بدهید و یا در جای دیگر بچه های کوچک کنار جاده ایستاده بودند و با ما خداحافظی می کردند . لابد آنها می خواستند با زبان بی زبانیشان به ما بفهمانند که ما چقدر زیر رگبار و مسلسل دشمن  زیر دکّه های گلی و چوبی زندگی کنیم . خدا حافظیشان برای این بود که بروید و پیروزی را برایمان ارمغان بیاورید ، وقتی که من صحنه ها را مشاهده می کردم چشمانم پر از اشک می شد.....

      برادران عزیزم؛ من وقتی که در شهر خودم بودم خیال می کردم که کارهای بسیاری برای خدا انجام می دهم در صورتی که هیچ کاری انجام نمی دادم ، زیرا وابسته به زمان و مکان خاصی بودم و به اطراف خود می نگریستم و خیال می کردم هر چه هست همین است ............انسان هر چه به طرف الله صعود کند خودش را ذلیل تر و کوچک تر و بی چیزتر می بیند و ترسش بیشتر است . ولی اگر انسان هر چه از مقام انسانیش سقوط کند خود را ار همه کس بالا تر میداند زیرا خبری از عالم دیگر ندارد ..........................این نصیحت برادر کوچکتان را بپذیرید ؛ به این حدیث قدسی توجه کنید: "کسی که مرا طلب کرد مرا یافت و کسی که مرا یافت مرا خواهد شناخت و کسی که مرا شناخت عاشقم خواهد شد و چون عاشقم گشت ، عاشقش شوم ، او را می کشم و کسی را که بکشم پس من دیه او را خواهم داد " از یاد خدا غافل نباشید" الا بذکرالله تطمئن القلوب " .

       نماز شب را فراموش نکنید ، لااقل روز های دوشنبه و پنج شنبه را روزه بگیرید ، ترک اولی نکنید ، برای فرج آقا امام زمان (عج) دعا بکنید ، در شب های جمعه برای پیروزی رزمندگان اسلام دعا کنید و از دعای خیر فراموشم نکنید .............................به خانواده ام اطلاع بدهید که آنها دل واپس نباشند اگر احساس ناراحتی را در آنه دیدید آیه " و لنبلونّکم بشی من الخوف و الجوع و نقص من اموال و الانفس و الثمرات و بشّر الصابرین "(بقره_ 155) بخوان و به آنها بگو ناراحت نباشند که همه اینها یک امتحان الهی است ، با صبرشان می توانند از این امتحان الهی موفق باشند .....

       سلام مرا به دیگر برادران که اسمشان یادم نیست برسانید و به برادران کوچکی که در مسجد نماز می خوانند بگوئید که بعد از نماز برای پیروزی رزمندگان اسلام بسیار دعا کنید زیرا آنها معصوم هستند و دعا هایشان قبول درگاه حق تعالی می شود .....................جواب نامه را هرچه زود تر بنویسید ، البته با نصیحت باشد و نقاط ضعفی را که در من مشاهده می کردید در نامه یادآور شوید تا بتوانم در پی اصلاح آن باشم ...............اگر اشعاری در رابطه با امام زمان و مناجات داری یا به دستت رسید برایم به وسیله ی نامه بفرست و از دعای خیر فراموشم نکن ............امید آن دارم که ادامه دهندگان راه این شهیدان باشیم ..........این جا با هشت نفر از برادران بابلی آشنا شدم که هر یک از دیگری بهتر ، همه شان اهل نماز شب و دعا می باشند .........خلاصه با بودن همراه آنها اصلا احساس دوری نمی کنم از وطنم بهتر برایم می گذرد .

             جهان چون پر ز نیرنگ است            برایم چون قفس تنگ است

             که مردن بهتر از ننگ است              چه جایی بهتر از سنگر

               خدا حافظ شما _ والسلام علیکم و رحمۀ الله و برکاته _ سید احمد چاووشی _ 18/6/1360

 

نوع مطلب : دست نوشته ی شهدا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

غروب ، سکوت ، درخت ...
خورشید
آرام آرام
پشت ابر ها پایین می رود و
سفیدی ابر ها را به زرد و نارنجی
ملایم تبدیل می کند.

حالا می شود درست
به تنه درخت کجی
تکیه داد
و ساعت ها
به آسمان خیره شد
و
وشاید کمی اندیشید
و
اندیشید ....................................
مدیر وبلاگ : رها عرفان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :