سه راه شهادت
شهادت نردبام آسمان بود!
پنجشنبه دوازدهم خرداد 1390 :: نویسنده : رها عرفان

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید مهدی پورعباسی

بسیجی شهید مهدی پورعباسی

تاریخ تولد: 1344/10/24

تاریخ شهادت:1361/2/25

محل شهادت:(اهواز - خونین شهر)

شهیدی از شهر امیرکلا (مازندران)

اَلذینَ آمنوا و هاجَروا و جاهَدوا فی سَبیلِ اللهِ بِاَموالِهِم و اَنفُسِهِم اَعظَمَ دَرَجَهُ عِندَالله وَ اولئِکَ هُمُ الفائِزون.

کسانی که ایمان آوردند و سپس از هر زمین خویش مهاجرت کردند و در راه خدا با مال و جان خود جهاد نمودند ، پیش خدا بزرگ ترین مقام را دارند و هم رستگارند.(آیه 20 سوره توبه)

انسان با قبول اسلام و ادای شهادت متعهد می شود که تحت تربیت الهی در آید و از شرایع و احکامی که توسط پیامبران و جانشینان آنها فرستاده پیروی کنند و در برابر خداوند وعده فرموده است که انواع نعمات و برکات خود را بر آنان فرو فرستد ، آنها را به خلافت و تمدن زمین برساند و در آخرت به پاداش بیکران اوخروی نائل گرداند ، چنانچه عهد میثاق الهی را بشکند و از آیات و دستورات الهی غفلت و سرپیچی ورزند، خداوند برکات و نعمات خود را از آنها صلب و به ملت دیگری بسپارد و در آخرت آنان را به عذاب اوخروی دچار سازد.

انقلاب اسلامی ایران احتیاج به خون دارد و دوست دارم خون من در راه اسلام و قرآن ریخته شود و امیدوارم با خون من و امثال من درخت اسلام بارور شود ، شما پدر ، مادر ، برادر و خواهر عزیزم، شما ها باید ادامه دهنده گان راه این جمهوری اسلامی باشید و باید دعا به جان امام بکنید که با زنده ماندن امام سعادت نصیب شما گردد، همان طور که نصیب من شد.

پدرم: شما باید به خود ببالید که چنین فرزندی تربیت کرده اید و در راه اسلام هدیه داده اید ، این را هم بگویم که لباس سیاه نپوشید که به گفته مولا علی (ع): «لباس سیاه نپوشید که لباس فرعون است».

پدرجان؛ در زندگی رنج فراوان به شما داده ام، امیدوارم با دادن جانم در راه خدا رضای شما را جلب کرده باشم.

مادرم: امیدوارم که توانسته باشم این ندای امیرالمونین علی (ع) را لبیک گفته باشم که می فرماید: « هرکه در میدان جنگ ما حاضر باشد و یا صدای دادخواهی ما را بشنود و ما را یاری نکند، خدا او را در آتش افکند.»

مادرم ؛خوشحال باش که فرزندت به شهادت رسیده است و مانند کوه باش و چون کوه استقامت کن و لحظه ای از نام یاد خدا غافل مباش .

برادران عزیزم: شماها باید پاسداران این مرزوبوم باشید و نگذارید که منافقین در این سرزمین رخنه کنند و یا به اسلام و دین خدا ضربه زنند، شما باید از امام پیروی کنید که پیروی نکردن از امام پیروی نکردن از دین خداست و کسانی که با امام مخالفند، آنها کوردلند. آنها مردگانی هستند که در میان زندگان راه میروند.

برادران عزیزم، امروز افتخارمان این است که در راه عقیده ای جهاد می کنیم که به حقانیت آن کاملا آگاهیم و غیر از این راهی برایمان نمانده است؛ یا پیروز شویم و یا شهادت را چون اسلحه ای مرگبار بر فرق دشمن فرود آوریم.

خواهرم: تو وظیفه ای بس بزرگتر درپیش داری که از جمله بزرگ ترین آنها تربیت اسلامی فرزندانتان می باشد که باید فرزندی چون خمینی تحویل جامعه بدهید، همانطور که خمینی ما را به سعادت رسانید فرزندت هم تعداد زیادی را به سعادت برساند.

در پایان از شما می خواهم به جان امام دعا کنید.

والسلام                                                                                                    14/12/1360

نوع مطلب : وصیت نامه ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

غروب ، سکوت ، درخت ...
خورشید
آرام آرام
پشت ابر ها پایین می رود و
سفیدی ابر ها را به زرد و نارنجی
ملایم تبدیل می کند.

حالا می شود درست
به تنه درخت کجی
تکیه داد
و ساعت ها
به آسمان خیره شد
و
وشاید کمی اندیشید
و
اندیشید ....................................
مدیر وبلاگ : رها عرفان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :