سه راه شهادت
شهادت نردبام آسمان بود!
بسم الله الرحمن الرحیم

 شهید رضا علیجانپور امیری

شهید علیرضا علیجانپور

تاریخ تولد:1344

تاریخ شهادت:1365

محل شهادت: فاو(عملیات والفجر 8)

شهیدی از شهر امیرکلا(مازندران)بسم الله الرّحمن الرحیم

"ربنّا افرغ علینا صبرا و ثیت اقدامنا و انثرنا علی القوم الکافرین"

الذین امنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئک هم الفائزون.

( آنانکه ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا با مال و جانشان جهاد کردند آنها را نزد خدا مقام بلندی است و آنن بالخصوص رستگاران و سعادتمندان دو عالمند)

با درود و سلام فراوان به یگانه منجی عالم بشریت امام مهدی (عج) و با درود و سلام بر نائب بر حقش امام خمینی و با درود و سلام بر تمام شهدای اسلام از کربلای عاشورا تا کربلای سرچشمه . و با درود و سلام بر تمامی شهدای جنگ و انقلاب .

وصیت نامه خود را شروع می کنم : مدتی است که رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام  عقلقی و اربابانش جنگ را بر ما تحمیل کردند . هدف و مقصود آن ها به جز نابود کردن اسلام و انقلاب اسلامی چیز دیگری نیست ، چون احساس خطر کردند که روزی جمهوری اسلامی دست های استکبار جهانی را قطع می کند و آنها را بر زمین می کوباند ، لذا آن شیطانها تصمیم بر این گرفتند که جمهوری اسلامی را از درون خفه کنند و دیگر آزاده ای ندای اسلام عزیز را بلند نکند لذا دست به توطئه ها زدند.       و غیره که الحمد الله تمام توطئه ها به قدرت لایزال "الله" خنثی گردید و ملت ما در این امتحان های بزرگ پیروز در آمد. یکی از آن توطئه ها جنگ تحمیلی است که آن ها خواستند به وسیله ی آن کار را یکسره کنند ولی ((و مکروا مکر الله و الله و خیر الماکرین)).

انقلابی که به فرماندهی امام زمان روحی و ارواح العالمین له تراب مقدمه الفدا و رهنمود های حکیمانه حضرت امام امت روحی له الفدا و با فدا کردن شهیدانی چون آیت ا... سعیدی ها و آیت ا... مصطفی خمینی ها به پیروزی رسید و با خون آیت ا... بهشتی ها و شهدای محراب و دیگر شهیدان با فضیلت به تداوم رسید و میرود که جهان را زیر سایه رحمت خود بگیرد هیچ وقت با ترقه بازیهای صدام شکست نخواهد خورد، که شکست خواهد داد.چون : یریدون لیطفوا نورالله بافواهم و الله متمّ نوره و لو کره الکافرین.

و در این موقع حساس همه ما مسئولیم جبهه ها را گرم نگه داریم و این را بدانید که ما در مقطع حساس به سر می بریم و اگر خدای نخواسته اسلام شکست بخورد تا مدتها نمی توانیم سر بلند کنیم . دیگر آزاد نیستیم که برای مولایمان حسین (ع) مراسم عزاداری برگزار کنیم و مجالس روضه خوانی داشته باشیم و بالاخره دینتان را از شما می گیرند و بدانید ای عزیزان ، اسلام عزیز امروز مظلوم است و این اسلام آن قدر عزیز است که زهرا (س) 18 ساله برایش جان داد و همچنین بقیه ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین.

مگر خون ما از خون علی اعلی (ع) و زهرای اطهر (س) و امام حسن (ع) و امام حسین (ع) و جناب علی اکبر (ع) و یاران حسین (ع) رنگین تر است؟

به همه بگوئید که من با چشمی باز و دلی با بصیرت در این راه گام نهادم و شهادت آرزوی من بود و من فدای امام عزیز ، لبیک گفتم و به سوی میعادگاه عاشقان الله رهسپار شدم تا بتوانم خدمتی به اسلام عزیز کرده باشم و این راه را آگاهانه و عاشقانه انتخاب نمودم و امیدوارم که شما ای ملت قهرمان و شهید پرور ؛ لحظه ای امام بزرگوارمان  و حسین زمان را تنها نگذارید و پیرو و مطیع اوامر الهی باشید . این مرد الهی را بهتر بشناسید ، اوست که نائب بر حق ولی عصر (عج) است و شما با اسلام و انقلاب اسلامی باشید تا او این نهضت را به صاحب اصلی اس یعنی امام زمان (عج) تحویل دهد .

سلام بر تو ای خمینی ، ای کسی که اسلام را زنده کردی و ای کسی که ما را از خواب غفلت بیدار نمودی و بر پیکر غرق گناه ما روح تازه دمیدی.

خدایا به عزت و جلالت قسم که امام عزیز را سلامت و موید بدار تا قیام مهدی (عج) حتی در کنار آن حضرت. و بدانید که دشمنان سیلی خورده انقلاب اسلامی به این فکر هستند که مردم را از روحانیت عزیز جدا کنند . آگاه باشید که به قول امام : اسلام بدون روحانیت مثل مملکت بدون طبیب است.

و مطلب دیگر اینکه دست از معنویات یا ارتباط با خدا بر ندارید ، نماز جمعه و جماعات را هر چه با شکوه تر برقرار کنید . قرآن ، ادعیه کمیل ، توسل ، عاشورا را بخوانید که همه اینها علاوه بر تقویت روحی ؛ ضربه ای هم هست بر دشمنان و منافقان و بدانید اگر جنگ تا الان بر سر پای خود ایستاده به خاطر همین دعاهای شماست . و ای ملت هوشیار ، مواظب حرکت های شیطانی باشید ، از آن حرکتهای شیطانیی که بین امت حزب الله  اختلاف بیاندازند . خیلی مواظب باشید که خطر اختلاف بسیار بزرگ است و از حرکتهای شیطانی اشاعه فساد است . از جوانان حزب الله می خواهم با رهنمود های تربیتی دانشمندان اسلامی و با همکاری مسئولین محترم با این مسئله به خوبی بر خورد نمایندو بدانید خطر این مسئله کمتر از اختلاف نیست.

ای ملت قهرمان ، ای بزرگ مردان وادی عشق و ایثار ، اگر چه سختی ها و مشکلات در این راه هست ولی بدانید هدفتان بسیار بزرگ و مقدس می باشد ، تاریخ نامتان را به بزرگی یاد می کند . ثابت و استوار باشید که هستید و از شهادت فرزندانتان محزون می شوید که در امتحان خداوند پیروز در آمدید . شما با ایثارتان برای فرزندانتان بزرگی و عظمت به ارمغان می آورید ، فرزندانتان شما را با عظمت و بزرگی یاد می کنند.

به یاد آورید که در گذشته چگونه بودید و الان چه طورید شکر نعمت های الهی را به جا آورید .

و از خانواده ام می خواهم که وقتی خبر شهادت مرا شنیدند دو رکعت نماز بخوانید و از خداوند صبر بخواهید و دعا کنید که خدا این قربانی را که در راه آرمان و اهداف اهل بیت عصمت و طهارت به خون غلطیده از شما بپذیرد.

واینکه از خواهران خود و خواهران دینی خواستارم که با حجاب خود محافظ خون شهدا باشند چون شهدا به خاطر اجرای احکام الهی شهید می شوند که یکی از آنها همین حفظ حجاب است. و همچنین خواستارم که بچه هایتان را خوب تربیت کنید با مسائل تربیتی عنان بچه هایتان را بدست بگیرید و آنها را کنترل کنید قبل از آنکه منحرف شوند و خدای نخواسته مثل این بدبختی های سقوط کرده شوند. اینهایی که خودشان را مترقی می دانند بلکه عقب مانده تر از هر عقب مانده ای هستند و این را بدانن که ((انّ ربّک لبالمرصاد)).

و اما سخن با مولا: ای آقای من؛ ای روح و روان من، ای جان جانان من، مهدی زهرا در آخرین لحظاتی که روح من از قفس تنم بیرون می رود تو را ببینم در حالی که بوسه می زنم به دست تو ، به پای تو ، نه بلکه به خاک زیر پای تو. و خاک زیر پای تو را همچو سرمه به چشم خویش کشم و در درون قبر و قیامت اعلام دارم که من نوکر تو هستم و امیدوارم که از شدت خوش حالی و سرور ، اشک شوق ببارم در حالی که تو ای آقایم با تبسم نوازشم می دهی، جان به جان آفرین تسلیم کنم، این صحنه را به دنیا ندهم ، نه به دنیا و ما فیها.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

والسلام.

علیرضا علیجان پور امیری.

نوع مطلب : وصیت نامه ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

غروب ، سکوت ، درخت ...
خورشید
آرام آرام
پشت ابر ها پایین می رود و
سفیدی ابر ها را به زرد و نارنجی
ملایم تبدیل می کند.

حالا می شود درست
به تنه درخت کجی
تکیه داد
و ساعت ها
به آسمان خیره شد
و
وشاید کمی اندیشید
و
اندیشید ....................................
مدیر وبلاگ : رها عرفان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :